Sebechvála smrdí, v social marketingu dvojnásob

Lidé se před vyzkoušením nové služby odjakživa řídili doporučeními a zkušenostmi jiných lidí. Nejlépe pak dali na doporučení svých přátel. V dnešní době sociálních sítí je možné se k těmto informacím dostat velmi jednoduše.

Díky tomtu vznikl social marketing, který na jednu stranu pomáhá vytvářet dialog mezi službou a klientem, tak se i obecně snaží o to, aby daná služba na veřejnost budila dobrý dojem. Ten dobrý dojem lze buď řídit kvalitní službou – dobré reference se pak dříve či později objeví, nebo se tomu pomocí různých kliček a malých podvodů pomáhá.

Často v této věci pak narážím na podvodné pochválné recenze od fake účtů. Když už, tak by nemělo být na první pohled vidět, že jde o fake, ale mělo by to vypadat jako reálná recenze od reálné osoby.

Jeden dnešní příklad z webu Zapakatel.cz

Marie Hladká, účet bez fotky a přátel. Chválí, jak se jí v restauraci líbilo a nakonec to pohřbí podpisem Renata. Fakt sranda. Nutno říct, že jméno Marie Hladká je asi to první, které mě při vymýšlení fake profilu napadne. Sám mám profil se jménem Marie Tuhá 🙂