Pražští taxikáři

Nad současnou akcí skupiny pražských taxikářů kroutím nevěřícně hlavou. Sám jezdím již více než tři roky se společností Speed Cars. Využívám je pravidelně několikrát do týdne. Se službami jsem spokojený a když se náhodou vyskytl nějaký problém, vždy byl přes dispečink k mé spokojenosti plně vyřešen.

Ve svém životě jsem v 5 případech nastoupil do auta z ulice. Většinou to byla žlutá auta AAA, případně soukromník. Tedy ta skupina, která nyní volá po minimální ceně za kilometr. Z těch pěti jízd byla v pořádku jen jedna, úspěšnost tedy 20 procent.

  1. Nastoupím do taxi. Ujedeme přibližně kilometr a na taxametru téměř 90 korun. Ptám se taxikáře, za jakou sazbu to jedeme. Dupnul prudce na brzdu a zastavil. Ja vystoupil (s kamarádem) a taxikář kamaráda chytil pod krkem.
  2. Nastoupím do vozu a říkám kam chci jet (s konkurencí obvykle za necelé 200,-). Taxikář se ptá “tak za čtyřista?” říkám že ne, že to jezdím levněji. “Tak za třista?” pokračuje…
  3. Do vozu se ani nedostanu. Když taxikáři (který stojí venku) říkám kam bych chtěl, pošle mě do háje. (kšeft za něco kolem 200,-)
  4. Cesta od O2 arény do centra za 600,-

Ten jeden, se kterým jsem neměl problém, byl dokonce i milej. To abych nebyl jednostrannej. Každopádně myslím, že další komentář netřeba.